Lázár János építési és közlekedési miniszter friss határozatának értelmében nem lehet otthonról dolgozni 2024. július 1-től a MÁV-VOLÁN-csoport munkavállalóinak a 24.hu információi szerint.
Országos szinten a magyar munkavállalók háromnegyede támogatja a home office-t, attól függetlenül, hogy ez saját munkájukat tekintve egyáltalán kivitelezhető-e. Azonban az otthoni munkavégzés lehetősége sokaknak nem adatik meg: 57%-nak minden alkalommal be kell járni dolgozni az erre kijelölt helyre. Ennek oka sokszor vezetői korlátozás, hiszen saját megítélésük szerint a munkájukat részben vagy teljes egészben otthonról is el tudnák végezni, mégsem engedélyezik ezt számukra. A jövőre való kilátások kapcsán a dolgozók negyede borúlátó: a home office lehetőségének szűkülésére számít.
A Wells Fargo a múlt hónapban több mint egy tucat alkalmazottnak mondott fel, miután a gyanú szerint a billentyűzet mozgásának szimulálásával keltették azt a benyomást, mintha dolgoznának – számol be a hírről a Reuters.
Az autopro.hu járműipari szakportál és a Trenkwalder Recruitment Kft. által végzett közös kutatás eredményei szerint az elmúlt évhez képest növekedett a fiatal pályakezdő mérnökök bérigénye. A felmérés, amelyben több mint 400 hazai műszaki felsőoktatási intézményben tanuló hallgató vett részt, részletes betekintést nyújt a mérnökhallgatók pályaorientációs preferenciáiba, bérelvárásaikba és elhelyezkedési terveikbe.
A Covid lecsengése, a home office-ból az irodába történő visszatérés óta az amerikai munkavállók mintegy harmadának volt munkahelyi románca – derül ki egy friss felméréséből. Egy másik kutatás pedig arra világít rá, hogy bár a munkahelyi párkapcsolatok kezelése nem mindig egyszerű a cégek számára, azoknak pozitív hatása van a dolgozók munkamoráljára, illetve cégük iránti elköteleződésére.
Az átalakult utazási szokásokhoz igazítja menetrendjét a Budapesti Közlekedési Központ (BKK): január 19-étől a hétfői és pénteki csúcsidőben több sűrűn közlekedő járat menetrendje is változik - közölte a cég csütörtökön az MTI-vel.
Ahogy az ausztrál cégek egyre inkább arra kérik a dolgozókat, hogy térjenek vissza az irodákba, úgy nő a feszültség a távmunka jövője körül - közölte a Guardian.
A munkavállalókat részvényjuttatási programmal ösztönözni, a vállalat sikereinek részeseivé tenni és egyúttal növelni az elkötelezettségüket nem újkeletű dolog, azonban mindezt minden dolgozóra kiterjeszteni és a mostanában sokat emlegetett wellbeinggel ötvözni már sokkal inkább. Ennek a jóllétnek a fizikai és a mentális egészség mellett fontos eleme a pénzügyi egészség is, az Erste HR vezetője, Mihók Krisztina szerint egy vállalat pedig sokat tehet, hogy segítse munkavállalóit a pénzügyi tudatosságban, pénzügyi egészség felé vezető úton. A bank HR vezetőjét a program eddigi eredményeiről, a vállalati környezetre tett hatásairól kérdezte a Portfolio.
Új csúcsra emelkedett az irodapiaci üresedési ráta az amerikai és a brit piacokon, miközben az irodákba történő beruházások meredeken visszaestek az idei harmadik negyedévben. Az irodaterületek üresedése az Egyesült Államokban és Londonban is 20 éves csúcsot ért el, előbbiben meghaladva a 20 százalékot - írja a Financial Times.
Jelentős időveszteséget okoz minden egyes nap, sokba kerül, az ember elfárad közben és olyan negatív hatások érik, mint a környezetszennyezés vagy a forgalmi dugók miatt érzett stressz, ha minden nap be kell járni a munkába. A legnagyobb feladvány a munkaadók számára az, hogy ma már egyre több dolgozó elvárása, hogy ne kelljen szembenéznie a napi bejárással.
A végtelenített home office-nak számos előnye van, de talán még több hátránya. Az ember szociálisan izolálódik, magára maradt a problémáival - legyenek azok inspirációsak, motivációsak vagy egyszerűen csak technikaiak -, de gyakran a karrierutak is elzáródnak előtte, nem beszélve a hiányzó mentorálásról. Mi lehet a megoldás?
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A mai műsorban két témát dolgoztunk fel három megszólalóval: az egyik az otthoni munkavégzés és az irodapiac kapcsolata. Egyrészt megnéztük, hogy miként hatottak a hirtelen lezárások a bérleményekre, tényleg lasszóval kell-e fogni az ügyfeleket most, és egyáltalán képes-e alkalmazkodni az irodapiac az új körülményekhez. Erről Futó Pétert, a Portfolio ingatlanpiaci elemzőjét kérdeztük. Magáról az otthoni munkavégzésről Hornyák Józseffel, a Portfolio makrogazdasági elemzőjével beszélgettünk, többek között arról, hogy mely szektorokban és mely hazai régiókban maradt magas szinten a home office, és egyáltalán ez a lehetőség adott-e az alacsonyabb képzettséget igénylő munkakörökben. A harmadik blokkban a Brain Bar 2023 rendezvényről volt szó, amelyet szeptember 21-én és 22-én tartanak Budapesten. Vendégünk volt Baji Betti, a Brain Bar projektvezetője.
Egyre-másra jönnek a felmérések, amelyek szerint a munkavállalók ma már otthonról szeretnének dolgozni, és alig állnak szóba azokkal a cégekkel, ahol nincs home office/hibrid munkavégzés. A valóság azonban hazánkban kissé más képet fest: a Covid-járvány kétségtelenül áttörést hozott az otthoni munkavégzésben, forradalomról azonban aligha beszélhetünk. Amíg Észak- és Nyugat-Európában az otthoni munkavégzés bevett szokás, addig Magyarországon csak a dolgozók töredéke dolgozhat távmunkában. Leginkább a fővárosban élő diplomásoknak nem kell minden nap bejárniuk, ami nagyrészt azzal függ össze, hogy Budapesten a legerősebb a szolgáltatószektor, míg az ország többi részén továbbra is kifejezetten jelentős az ipar súlya.
A járvány után az élet legtöbb területe visszatért a normális kerékvágásba, látogatjuk a mozikat, repülővel megyünk nyaralni, koncertekre járunk és a diákok is visszatértek az iskolákba. Egy dolog viszont nem történt meg, az irodákba való visszatérés. Bár az ázsiai irodákban nagyrészt visszaállt a covid előtti munkarend és hibrid formában Európában is, de az amerikaiak úgy tűnik, nem akarnak többé irodába járni, ami ingatlanpiaci szempontból is számos kérdést felvet. A Bloomberg cikke alapján a nemzetközi okokat, hazai szakértők megkérdezésével pedig a magyar helyzetet jártuk körül.
A hibrid munka továbbra is velünk van, melynek eredményeként az irodák kihasználtsága világszerte 30 százalékkal a pandémia előtti szintek alatt stabilizálódott, ennek hatásai pedig jelentősek. A McKinsey tanulmánya ezeket a hatásokat vizsgálta, mi pedig ennek kapcsán megnéztük, hogy milyen hatással volt ez a kelet-közép-európai régió irodapiacára.
Egy új kutatás szerint a főnökök 80%-a megbánta döntését, hogy visszarendelte az irodákba az alkamazottait, és azt állítja, hogy másképp álltak volna hozzá a tervhez, ha jobban megértették volna, hogy mit akarnak az alkalmazottaik - írja a CNBC.
Az űrrepülést és a hadászatot is forradalmasíthatja a fejlesztés.
Teljes katasztrófától tartanak a fekete-tengeri területen.
Tűzveszély a felhők között: ez az apró tárgy okozhat katasztrófát a repülőgépeken.
A Moody's felmérése szerint világszerte egyre több a probléma.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?